• ارتباط با ما: 02188915004

سمینار رایگان توانمندسازی زنان - ویژه بانوان

در اين سمینار معارفه رایگان شما به عواملی چون : عوامل ظاهری ، رفتاری ، کلامی و راز بدن می پردازیم. برای رزرو در این سمینار کلیک کنید...

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

یك اشتباه كوچك كافیست تا در روز مصاحبه شغل مورد نظرتان را از دست بدهید. با استفاده درست از زبان بدن یك مصاحبه دشوار شغلی را با موفقیت پشت سر بگذارید. مصاحبه های شغلی مانند راه رفتن روی یک طناب باریک هستند. باید با اعتماد به نفس باشید ولی نه آنقدر که تنفر انگیز به نظر برسید.

باهوش باشید ولی نه عقل کل. باید سعی کنید در میان همه اینها تعادل را بیابید در حالی که راضی کردن شخص مورد نظر و قبولاندن اینکه شما لایق این شغل هستید، خودش به اندازه کافی مشکل است. حالا اگر زبان بدنتان به کمک شما بیاید چه؟
در ادامه، نکاتی را در خصوص زبان بدن با یکدیگر مرور می‌کنیم تا در مصاحبه‌های شغلی موجب سردرگمی کارفرما نشوید.

او یک رزومه بدون عیب، یک نامه درخواست تاثیرگذار و  رابطه هایی در داخل سازمان‌ ها داشت که می‌توانست مصاحبه‌های شغلی را ترتیب دهد. امّا همه این‌ها به خاطر یک دست دادن ضعیف یا ژست بد از بین رفت . رُزماری هافنر ، کارشناس منابع انسانی می گوید که: زبان بدن می‌تواند تاثیر بزرگی به خصوص در کسب و کار برای  متقاعد سازی دیگران داشته باشد. شاید به نظر احمقانه برسد، امّا دلایل روانشناختی در این موضوع وجود دارد، پس در مورد اینکه چطور خودتان را در محل کار ارائه می‌کنید فکر کنید.

در تحقیق تازه‌ای که توسط هریس پل از طرف سازمان CareerBuilder انجام شده است آنها از 2500 مدیر استخدام درخواست کرده  بودند تا بزرگترین اشتباهات زبان بدن که جویندگان کار در مصاحبه انجام می‌دهند را بیان کنند. اینجا مواردی است که آنها عنوان کرده‌اند. در ادامه با سمینارما همراه باشید.

1. غفلت در برقراری ارتباط چشمی

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

تونیا رِیمن متخصص زبان بدن و مولف کتاب "قدرت زبان بدن"، سابقاً به Business Insider گفته بوده که داوطلبان کار باید مطمئن باشند که میزان مناسبی ارتباط چشمی برقرار می کنند.
اگر این کار را انجام ندهید، مصاحبه‌کننده فکر خواهد کرد شما فرد ناآگاهی هستید و پاسخ مناسبی به سوالاتی که پرسیده می‌شود نخواهید داد یا پاسخ‌هایی گمراه‌کننده خواهید داد. اما آیا این به این معنی است ؟ به صورت تقریبی نه، امّا مشاهده و درک در یک مصاحبه شغلی بسیار مهم است.

2. غفلت در لبخند زدن

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

رِیمن می‌گوید: لبخند زدن اعتماد به نفس، گشاده‌رویی، گرمی و انرژی را نشان می‌دهد.
او توضیح می‌دهد: لبخند زدن همچنین با انتقال نورون‌های بازتابی به شنونده، به آنها فرمان می‌دهد تا در مقابل لبخند شما لبخند بزنند. بدون لبخند، فرد معمولاً به عنوان یک فرد عبوس و گوشه‌گیر شناخته می‌شود.

3. بازی کردن با چیزی روی میز

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

این حرکت ممکن است به مصاحبه‌کننده این احساس را بدهد که حوصله‌تان سر رفته یا در مورد گفتگو بی علاقه هستید. به جای این کار، دست‌هایتان را روی میز قرار داده و بی‌قرار نباشید.
دکتر جان مولیدور و باربارا پاروس در کتابشان "مصاحبه خیلی خوب" پیشنهاد می‌کنند کف دست‌هایتان را در طول مصاحبه نشان دهید-چون این ژست نشان از صداقت است – یا سرانگشتان‌تان را به هم قفل کنید. این کار اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد.

اینفوگرافیک: 10 نشانه اینکه کسی به شما دروغ می‌گوید

4. داشتن ژست‌های بد

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

آقای رِیمن در وب سایت Business Insider گفته: شما باید همیشه از ژست‌های خود آگاه باشید.
او می گوید : مردم تصور نمی‌کنند که مصاحبه شغلی از اتاق انتظار شروع می‌شود، امّا همینطور هست . پس در اتاق انتظار روی صندلی‌تان لم ندهید. برای اینکه فردی با اعتماد به نفس به نظر بیایید، باید صاف نشسته یا بایستید، گردن‌تان کشیده باشد، گوش‌ها و شانه‌ها متوازن بوده و سینه‌ها کمی جلوتر باشند.
او توضیح می‌دهد: این وضعیت کنش‌های شیمیایی در مغز را تغییر می‌دهد و احساس قوی‌تر و با اعتماد به نفس  تر بودن می‌کنیم و ظاهری قابل قبول، قوی و سرزنده ارائه می‌دهیم.

5. در جایشان خیلی ناآرام هستند

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

رِیمن می‌گوید: بازی با موها، لمس صورت یا هر نوع دیگری از ناآرامی می‌تواند یکی از دلایل حواس در مصاحبه شما باشد. همچنین نشان دهنده فقدان قدرت است.

6. حالت دست به سینه داشتن

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

این ژست به مصاحبه کننده خواهد گفت که شما راحت و خودمانی نیستید.
"پَتی وود" یک متخصص زبان بدن می‌گوید: همیشه وقتی در حال صحبت هستید دست‌هایتان را در معرص نمایش قرار دهید. وقتی یک شنونده نمی‌تواند دست‌های شما را ببیند، به این فکر می افتد که شاید چیزی را پنهان میکنید و برای این اینکه صادق و معتبر به نظر بیایید، بازوهایتان را از هم باز کرده و دست‌هایتان را نشان دهید.

7. آنها با موهایشان بازی کرده یا صورت‌شان را لمس می‌کنند.

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

رِیمن کارشناس زبان بدن می گوید: وقتی به صورت یا موهایمان دست می‌زنیم، به این خاطر است که نیاز به آرام کردن خودمان داریم.
این پیامی است که می‌خواهید به مصاحبه کننده بفرستید؟

8. دست‌ دادن ضعیف

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

کولین شاو کارشناس دیگر زبان بدن توضیح می‌دهد: دست دادن ضعیف ممکن است به مصاحبه کننده بگوید که شما عصبی، خجالتی و فاقد اعتماد به  نفس هستید.
به طور ایده‌آل، دست‌های شما باید ثابت و محکم و نه بی جان و بی حال باشند.
وود می‌گوید: راز یک دست دادن خوب ارتباط و لمس کف دستهاست. انگشتان‌تان را قفل کرده و میزان فشار مناسبی داشته باشید.

9. از حرکات دست ، زیادی استفاده می‌کنند.

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

لبوویتز می‌نویسد: استفاده از دست‌ها برای نشان دادن برخی از نکات مهم اشکالی ندارد. در واقع پژوهش‌ها این نتایج را نشان میدهند که بی‌حرکت بودن طولانی مدت دست‌ها حس سردی را منتقل می‌کند.
مطابق گفته مولیدور و پاروس: اتکا زیاد به حرکات دست می‌تواند باعث حواس پرتی شود. او می‌گوید شما باید خودتان را در یک مصاحبه شغلی تصور کنید نه تست هنرپیشگی تئاتر.

10. دست دادن خیلی محکم

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

رِیمن توضیح می‌دهد: افراد تمایل دارند برای نشان دادن شخصیت مسلط‌شان دست‌های مصاحبه‌کننده را محکم بگیرند، امّا این حرکت به مصاحبه کننده می‌گوید که شما نیاز به احساس قدرت دارید، دست دادن باید بیشتر طبیعی باشد.
و نکته مهم و آخر اینکه به عنوان یک داوطلب، باید همیشه منتظر بمانید تا اول از همه مصاحبه کننده دست‌هایش را دراز کند.

منبع: businessinsider

به شما توصیه میکنم فرصت را از دست ندید و سه نوشته زیر را همین الان بخوانید :

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 3.50 (4 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 50 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد
10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند - 3.5 out of 5 based on 4 reviews

تماس با ما

سمینارما | آموزش موفقیت فردی و سازمانی

  • ایران - تهران - ضلع جنوبی چهارراه ولیعصر - کوچه پرتوی - پلاک 16
  • 02188915004

موسسه خانواده موفق اندیشه مثبت.سمینار ما یک وب سایت تخصصی در زمینه موفقیت فردی و معرفی همایش های آموزشی و اساتید برگزیده ایران می باشد. این وب سایت تحت عنوان موسسه خانواده موفق اندیشه مثبت و به مدیریت آقای محسن تیموری به عنوان مدیریت موسسه و آقای علی قلی زاده به عنوان مدیریت سایت فعالیت می کند. این موسسه فعالیت خود را از سال 1389 در حوزه آموزش و سمینارهای برگزیده در تهران و ایران شروع کرده است . و در امر آموزش در سطح ایران گام های بسیار موفقی را برداشته است.

این موسسه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، سمینار ما یک تیم متشکل از متخصصان و کارشناسانی در حوزه روانشناسی، کارآفرینی، بازاریابی، تجارت الکترونیک و مدیریت است.

بالا